Lista obecności – pracochłonny element treningu

Lista obecności – pracochłonny element treningu

Do niedawna powszechnie uważało się, że praca trenera to jedynie czas, jaki poświęcony jest na prowadzenie zajęć. Dziś jednak najróżniejsze czynniki zmuszają nas do dodatkowych czynności. Jedną z nich jest prowadzenie listy obecności… Dlaczego warto i kiedy trzeba prowadzić listę obecności opiszemy w odrębnym artykule. Dziś skupimy się na tym jak to zrobić, bo wiemy, że dla znacznej części z nas jest ona obowiązkowa.

Większość z nas prowadzi listę w formie tabelki na kartce papieru, pilnuje jej jak oka w głowie, a na koniec miesiąca zanosi ją do koordynatora klubu. Ale co zrobić jeśli kartka ulegnie uszkodzeniu, zniszczeniu lub zagubieniu? Czujecie stres?

Tu z pomocą mogą przyjść aplikacje mobilne do sprawdzania obecności na zajęciach. Nie będziemy promować obcych produktów, więc pokażę Wam jak pracować z naszą aplikacją mobilną związaną z systemem https://szybkieskladki.pl/ .

Dlaczego z naszą? Przetestowaliśmy wiele dostępnych na rynku rozwiązań i po konsultacjach z trenerami stworzyliśmy rozwiązanie bardziej intuicyjne i znacznie wygodniejsze. Aby ją przetestować, należy pobrać aplikacje z Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=app.szybkieskladki.pl.szybkieskadki

Przed pierwszym użyciem aplikacji mobilnej należy zarejestrować klub w systemie: https://app.szybkieskladki.pl/public/

Co daje aplikacja mobilna SzybkieSkładki.pl?

  1. Możliwość sprawdzenia i zapisania listy obecności
  2. Możliwość komunikacji z grupą zawodników przy pomocy SMS
  3. Możliwość automatycznego wysyłania przypomnień o zaległościach przez SMS

Dzięki niej zrobienie prezentu koordynatorowi czy prezesowi klubu będzie łatwe i przyjemne. W każdej chwili na telefonie będziecie mieć możliwość sprawdzenia frekwencji, a osoby odpowiedzialne za rozliczenie dotacji uzyskają dostęp online do list już sprawdzonych. Frekwencja świadczy także o poziomie motywacji zawodników, a jej mierzenie w klubach finansowanych przez samorząd jest obowiązkowe. Kto chciałby ryzykować utratę subwencji z powodu zdarzeń losowych jak np. utopienie listy obecności w basenie na zajęciach pływackich.

Nie zapominajmy też o ochronie danych osobowych, która regulowana jest przez niesławne RODO. W skrócie każdy w nas musi zapewnić nie tylko zgody opiekunów i tabelki, ale także fizyczne bezpieczeństwo przechowywania danych osobowych.Takiego bezpieczeństwa nie zapewni drukowana lista obecności… Natomiast telefon z kodem dostępu do naszej aplikacji już wymagania RODO spełnia.

Podsumujmy, wypełniając listę obecności na aplikacji mobilnej równocześnie uzyskujemy jej kopię na aplikacji https://app.szybkieskladki.pl/public/ Co nam to daje? Zero ryzyka utraty danych, a także wysokie bezpieczeństwo ich przechowywania. Nie wspomnę o wygodzie i oszczędności czasu, bo to zauważycie sami przy pierwszym użyciu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji?

Choć na rynku z pewnością znaleźć można kilka rozwiązań do sprawdzania listy online, to zalecamy zwrócić uwagę, które z nich pozwalają na historyczny wgląd w listy czy możliwość wydrukowania list na wypadek kontroli. Dzięki temu jesteśmy zawsze gotowi na wypadek kontroli, a przygotowanie dokumentacji papierowej zajmie kilkanaście sekund.

Z trenerskim pozdrowieniem,

Trener Radek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *

Szybkie Składki Sp. z o.o. jest beneficjentem:

  • grantów na realizację projektów rozwojowych ze środków RPOWP 2014-2020:"Marketplace integrujący dostawców dla klubów sportowych", "Systemu zbierania mikro-wpłat, umożliwiający stałe i sprawne uzyskiwanie dodatkowych dochodów przez organizacje typu NGO"
  • grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację projektu „Opracowanie nowoczesnych metod wprowadzania i przetwarzania danych, automatyzujących pozyskiwanie środków finansowych przez organizacje NGO/3-Sektora, w tym kluby sportowe w oparciu o metody sztucznej inteligencji” z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014 – 2020 Działanie 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”