Wnioskuj o 15 tysięcy złotych z rządowego programu „Klub”!

Wnioskuj o 15 tysięcy złotych z rządowego programu „Klub”!

Wnioskuj o 15 tysięcy złotych z rządowego programu „Klub”!

Prowadzenie klubu sportowego to trudne zadanie. Zwykle zajmują się tym osoby, które znają temat, nie stronią od ekonomii, a przede wszystkim twardo stąpają po ziemi. Wymagania zawodników rosną, sport staje się coraz bardziej profesjonalny, a pieniędzy jak zwykle brak. Jest na to rozwiązanie. Nie musisz już liczyć tylko na dotacje od lokalnego samorządu oraz składki samych zawodników. Sięgnij po wsparcie z programu „Klub” na 2019 rok organizowane przez Ministra Sportu i Turystyki.

Czym jest program „Klub”?

Program „Klub” działa w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Łączna kwota do rozdysponowania dla klubów szkolących dzieci i młodzież  to aż 40 mln złotych. Trzeba się jednak śpieszyć, bo wnioski można składać tylko do 15 marca 2019 roku.

Warunki i kwota dotacji

Klub jednosekcyjny może liczyć na wsparcie w wysokości 10 000 zł, natomiast wielosekcyjny na kwotę wyższą o 5 000 zł, czyli 15 000 zł. Jeśli więc w klubie odbywają się szkolenia w kilku dziedzinach sportu, to również możesz złożyć wniosek. Ponadto klub sportowy powinien funkcjonować minimum od 3 lat, a dodatkowym warunkiem jest to aby w roku bieżącym i poprzednim nie uzyskał dofinansowania publicznego przekraczającego 200 000 złotych. Oferta ministerstwa jest atrakcyjna, ponieważ wkład własny klubu to zaledwie 10% wnioskowanej kwoty. W przypadku wnioskowania o kwotę 10 000 zł udział własny musi wynosić co najmniej 1111,12 zł; analogicznie – wnioskując o kwotę 15 000 zł udział własny musi wynosić co najmniej 1666,67 zł.

Na co można wydać środki?

Środki finansowe uzyskane z programu „Klub” można przeznaczyć na z góry określone kategorie kosztów. Istnieją także określone wytyczne, co do ich spożytkowania, jakich należy się ściśle trzymać. Uczestnikami zajęć mogą być wyłącznie osoby, które nie przekroczyły 18 roku życia. Wnioskodawca ma możliwość sfinansowania obozów sportowych, zakupu sprzętu sportowego o wysokości 4 000 zł (kluby jednosekcyjne) i 6 000 zł (kluby wielosekcyjne). Dofinansowaniem może zostać także objęty personel klubu, a więc np. trenerzy czy instruktorzy. Kwota dofinansowania do ich wynagrodzenia powinna być podzielona na cały okres realizacji zadania.

Wypełnij, podpisz i prześlij wniosek

Wszystkie wnioski muszą być wypełnione w dwóch egzemplarzach i zostać wysłane zarówno pocztą tradycyjną, jak i za pośrednictwem Internetu. Tylko takie wnioski będą brane pod uwagę. Przesłanie dokumentu tylko w jednej postaci dyskwalifikuje wnioskodawcę z możliwości ubiegania się o środki finansowe. Bezwzględnie konieczny jest także podpis osoby upoważnionej.

W sytuacji, gdy sport w Polsce wciąż pozostaje niedofinansowany, a składki członkowskie  wpłacane są nieregularnie, warto ubiegać się o dodatkowe środki. Nie jest to zawrotna kwota mogąca zaważyć na budżecie klubu, ale po spełnieniu kilku warunków, łatwa do pozyskania.

Skąd wkład własny?

Wkładem własnym mogą być dowolne inne udokumentowane dochody klubu jak darowizny czy składki. Jeśli nie wprowadziliście jeszcze w klubie składek to zachęcamy do tego nawet jeśli miałby być na symbolicznym poziomie. Doskonałym, bezpłatnym dla małych klubów, narzędziem do prowadzenia ewidencji składek i ich rozliczania jest system https://szybkieskladki.pl/.

Zapisz się do newslettera

Jest to pierwszy artykuł z serii opisującej wszystkie aspekty związane z pozyskaniem i rozliczeniem dotacji z programu „Klub”. Jeśli chcesz otrzymać informacje o naszych kolejnych artykułach – zapisz się do naszego newsletter’a. Obiecujemy, nie dostaniesz od nas spamu – tylko wartościowe artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *

Szybkie Składki Sp. z o.o. jest beneficjentem:

  • grantów na realizację projektów rozwojowych ze środków RPOWP 2014-2020:"Marketplace integrujący dostawców dla klubów sportowych", "Systemu zbierania mikro-wpłat, umożliwiający stałe i sprawne uzyskiwanie dodatkowych dochodów przez organizacje typu NGO"
  • grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację projektu „Opracowanie nowoczesnych metod wprowadzania i przetwarzania danych, automatyzujących pozyskiwanie środków finansowych przez organizacje NGO/3-Sektora, w tym kluby sportowe w oparciu o metody sztucznej inteligencji” z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014 – 2020 Działanie 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”