Jakie konsekwencje będzie miała dla nas epidemia COVID-19?

Jakie konsekwencje będzie miała dla nas epidemia COVID-19?

Jakie konsekwencje będzie miała dla nas epidemia COVID-19? Część 1

Robert Kitłowski

Słowo wstępne.

W serii artykułów postaram się przeanalizować przyczyny pandemii koronawirusa i jej wpływ na nasze życie. Nie zamierzam nikogo straszyć ani uspokajać. Chciałbym pomóc Wam odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Do napisania tego artykułu skłoniły mnie rozmowy jakie ostatnio odbyłem z naszymi klientami.   

Z wykształcenia jestem ekonomistą, absolwentem Szkoły Głównej Handlowe a z pasji historykiem. Aktualnie zajmuję się zastosowaniem metod Sztucznej Inteligencji w medycynie i finansach organizacji pozarządowych. Przez 20 lat pracy miałem okazję zobaczyć jak z sytuacjami kryzysowymi radzą sobie korporacje a jak małe firmy. Sam musiałem się z tym kilkukrotnie mierzyć. 

Aktualna sytuacja sprawiła, że mam więcej czasu i codziennie czytam co mądrzy ludzie na świecie przewidują na najbliższe miesiące i lata. Szukam też analogii w kryzysach jakie miały miejsce w przeszłości aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania. Chciałbym się dziś tą wiedzą z Wami podzielić.

Kto za tym wszystkim stoi?

Historia ludzkości wskazuje, że ci którzy rozumieli mechanizmy zjawisk zachodzących w ich otoczeniu lepiej byli przygotowani do poradzenia sobie z trudnościami. Podobnie jest z radzeniem sobie w dobie kryzysu ekonomicznego i społecznego z jakim obecnie mamy do czynienia. A więc zacznijmy od zrozumienia skąd to się wzięło…

Dla nas wszystkich to co się dzieje jest szokujące. Jeszcze miesiąc temu temat koronawirusa nie miał żadnego wpływu na nasze życie. Dziś wszystko stoi a właściwie leży… Wygląda na to, że najbardziej zszokowani są ludzie, którzy powinni byli nas przygotować na to co się dzieje a w zasadzie temu zapobiec a więc osoby kierujące Unią Europejską. Wynika to z układu Schengen, który kwestie związane z kontrolą granic scedował na władze UE. Jeszcze 24 lutego gdy we Włoszech było oficjalnie 200 chorych na COVID-19 Stella Kyriakides, komisarz UE odpowiedzialna za zdrowie wykluczała zamknięcie granic strefy Schengen (źródło) Dziś Włochy leżą na łopatkach po ciężkim knockdownie i zastanawiają się czy nie zakończyć kariery w roli członka UE. Czy tak świetnie wykształceni i obyci w świecie ludzie jak komisarze UE nie mogli tego przewidzieć i np. odizolować nas od reszty świata już w styczniu? Przecież mieli raporty wywiadów, dyplomatów, doradców i całą machinę urzędniczą… Pewnie by mogli gdyby całej energii nie poświęcili na głupoty, którymi żyli przez ostatnie lata ale to już zupełnie inna historia.

Skąd ten wirus? 

Chińczycy od pewnego czasu obwinają Amerykanów o podrzucenie wirusa. Słyszałem też teorie, że to tajna broń omyłkowo wypuszczona z laboratorium. Lista teorii spiskowych wydłuża się z każdym dniem. Niestety sprawa jest prozaiczna. Człowiek zjadł to czego nie powinien…

Chińczycy powszechnie korzystają z medycyny ludowej, która zaleca stosowanie najróżniejszych guseł i magicznych maści na wszelkie choroby. Nie chcę tu dyskredytować całkowicie Chińczyków czy ich filozofii. Po prostu chciałbym abyście wiedzieli, że większość z nich nie ma nawet wykształcenia jakie my uznajemy za podstawowe. Mają takie same marzenia i potrzeby jak my przy czym nie mają powszechnego dostępu do opieki medycznej stąd łapią się mądrości ludowej, która przestała się sprawdzać. Częścią tej mądrości jest głęboki zabobon, polegający na wierze że jak zjedzą nietoperza, węża albo przyrodzenie jelenia to ustąpi nowotwór, poprawi się potencja czy uda się pozbyć HIV (źródło). I to właśnie ta chińska skłonność do nietoperzy mocno psuje nam życie…

Wirus SARS-CoV-2 powszechnie znany jako koronawirus występuje u nietoperzy i może się przenosić za pośrednictwem pancernika, cywety lub fretki będących w jadłospisie zabobonnego Chińczyka (źródło). Na bazarze w mieście Wuhan ktoś się zaraził po spożyciu “lekarstwa” i zaczął zarażać innych. Chińska partia komunistyczna najpierw sprawę tuszowała i represjonowała lekarza (chińskiego Katolika), który zaczął nas ostrzegać o zagrożeniu już w grudniu 2019. Po kilku rozmowach “korekcyjnych” człowiek ten kontynuował pracę jako lekarz bez środków bezpieczeństwa, zaraził się i jak wielu mu podobnych zmarł 6 lutego a więc niecałe 2 miesiące temu (źródło). A więc jeśli mielibyśmy szukać winnych naszej obecnej sytuacji to wszystko wskazuje na chiński zabobon, chińskich komunistów i niekompetentnych urzędników UE. Oczywiście coś od siebie musiała dodać WHO (World Health Organisation – Światowa Organizacja Zdrowia)… Z niejasnych przyczyn dokładnie rok temu WHO uznała metody chińskiej medycyny tradycyjnej za formy leczenia być może przyczyniając się do obecnego kryzysu. Teraz poucza nas z telewizorów że mamy się testować, szkoda że nie uprzedzili że trzeba je kupić…

Dziś zidentyfikowaliśmy winnych, jutro napiszę ile może trwać obecny kryzys…

Na koniec autoreklama. Chciałbym wszystkich Was serdecznie zaprosić do skorzystanie z systemu do zbierania składek https://app.szybkieskladki.pl/register . W trudnych czasach systematyczność i wytrwałość była tym co pozwalało przetrwać naszym rodakom niezależnie czy była to wojna i okupacja czy wywózka na wschód. Systematyczność w zbieraniu składek, nawet (być może ograniczonych) pomoże przetrwać także Wam. Dla wszystkich klientów do odwołania obniżyliśmy opłaty o 50% wobec zwykłego cennika. W szczególnych sytuacjach rezygnujemy z opłat w ogóle. Serdecznie zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *

Szybkie Składki Sp. z o.o. jest beneficjentem:

  • grantów na realizację projektów rozwojowych ze środków RPOWP 2014-2020:"Marketplace integrujący dostawców dla klubów sportowych", "Systemu zbierania mikro-wpłat, umożliwiający stałe i sprawne uzyskiwanie dodatkowych dochodów przez organizacje typu NGO"
  • grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację projektu „Opracowanie nowoczesnych metod wprowadzania i przetwarzania danych, automatyzujących pozyskiwanie środków finansowych przez organizacje NGO/3-Sektora, w tym kluby sportowe w oparciu o metody sztucznej inteligencji” z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014 – 2020 Działanie 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”