Czy Twój klub traci pieniądze?

Czy Twój klub traci pieniądze?

Czy wszyscy płacą za zajęcia tak jak powinni? Czy wiesz ile $$$ tracisz z tytułu nie zebranych składek? My i nasi klienci też nie byliśmy pewni kwoty, więc postanowiliśmy przeprowadzić badanie.

Konkluzje są następujące:

 1. Średnia liczba wpłacających wzrosła o 13 osób przy czym liczba zarejestrowanych uczestników nie zmieniła się
 2. Wartość wpłat na konto w okresie 3 miesięcy wzrosła o prawie 4 tys. zł (+3’744zł)
 3. Koszt utrzymania systemu SzybkieSkładki zwrócił się i do tego klub ma dodatkowe 3 tys. zł na swoje wydatki
 4. Na analizę danych sprzed wdrożenia systemu Szybkie Składki poświęciliśmy 195 minut, czyli ponad 3 godziny aby porównać listy obecności z listami wpłat a także aby zweryfikować czy osoby rezygnujące rozliczyły się z zaległości. Aktualnie zdobycie i przyjrzenie tych samych danych zajmuje 10 minut!
 5. Przyczyny powyższego były prozaiczne:
 • 8 osób nie wpłacało z roztargnienia i a przypomnienia były wysyłane nieregularnie, po uruchomieniu automatycznych przypomnień płacą regularnie
 • 3 osoby faktycznie z przyczyn osobistych zalegają mimo uczestniczenia w zajęciach
 • 4 osoby po rezygnacji nie czuły “presji” ze strony klubu i regularnie “zapominały” zapłacić ale po kilku wiadomościach w miesiącu przypomniały sobie
 • 1 osoba to przypadek trudny, występujący w każdym klubie… Postawa roszczeniowa opiekunów wobec klubu, sprawa nie warta nerwów.

Tabela poniżej prezentuje wartości zebrane w ramach naszej analizy. Kosztu pracy jaką musieliśmy wykonać nie liczymy ale takie analizy należałoby wykonać co najmniej dwa razy w miesiącu aby mieć rozeznanie co do stanu naszych rozrachunków.

Jeśli i Ty tracisz pieniądze ze składek to zarejestruj się bez zwłoki na SzybkieSkładki.pl i zacznij korzystać z systemu a sam odczujesz korzyści finansowe. Do 30 zawodników nie ma żadnych opłat!

Zachęcamy do pozostania z nami! Co tydzień nowe, ciekawe informacje przygotowanie dla klubów przez kluby! Wkrótce zajmiemy się tematyką ubezpieczeń więc kroją się duuuuże oszczędności….

Źródło: Opracowanie własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *

Szybkie Składki Sp. z o.o. jest beneficjentem:

 • grantów na realizację projektów rozwojowych ze środków RPOWP 2014-2020:"Marketplace integrujący dostawców dla klubów sportowych", "Systemu zbierania mikro-wpłat, umożliwiający stałe i sprawne uzyskiwanie dodatkowych dochodów przez organizacje typu NGO"
 • grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację projektu „Opracowanie nowoczesnych metod wprowadzania i przetwarzania danych, automatyzujących pozyskiwanie środków finansowych przez organizacje NGO/3-Sektora, w tym kluby sportowe w oparciu o metody sztucznej inteligencji” z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014 – 2020 Działanie 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”