5 korzyści z wprowadzenia systemu w klubie sportowym

5 korzyści z wprowadzenia systemu w klubie sportowym

Zastanawialiście się kiedyś nad wprowadzeniem systemu online pomagającego zarządzać klubem, a w szczególności automatyzującego proces rozliczania zawodników? Dziś chcemy przedstawić Wam 5 korzyści jakie taki system może dać.

1. Oszczędność czasu

Zbieranie składek członkowskich tradycyjnymi metodami to bardzo czasochłonne zajęcie. Prowadzenie rozliczeń w zeszycie – w najlepszym wypadku w Excelu wymaga weryfikacji każdej pojedynczej wpłaty. Nieustanne kontrolowanie konta bankowego i ręczne przepisywanie wybranych pozycji nie tylko wymaga znacznego nakładu pracy, ale też stwarza wiele możliwości do popełnienia błędów. Analiza i poprawianie zapisów zabiera cenny czas, który moglibyśmy wykorzystać na rozwój klubu.

A gdyby tak powtarzalne czynności robił za nas system? Wystarczy kilka chwil, a dane z wyciągów bankowych zostaną zaimportowane do systemu. Ryzyko błędów zmniejszone jest do minimum, a cały proces pozwala oszczędzić kilka godzin w skali miesiąca.

2. Więcej pieniędzy na rozwój klubu

Automatyzacja procesu zbierania składek oznacza też korzyści finansowe.

Pewnie każdy spotkał się z sytuacją, gdy zawodnicy (lub ich rodzice) zwlekają z zapłatą należności. Najczęściej po prostu zapominają, a przypomnienia na treningach na niewiele się zdają, bo po powrocie do domu prawdopodobnie zajęci są znów innymi sprawami.

System taki jak SzybkieSkładki.pl sam dba o przypominanie o zaległych płatnościach. Każdy zawodnik otrzymuje przypomnienie o nadchodzącej płatności a w razie jej nieuregulowania również co tydzień przypomnienie o zalegosci. Co więcej, przypomnienie mailowe lub SMS’owe od razu zawiera wygodny link do płatności, dzięki czemu można ją łatwo wykonać, a sytuacje, że “pamiętałem, ale znowu zapomniałem” prawie się nie zdarzają.

3. Mniej frustracji i konfliktowych sytuacji

Nikt chyba nie lubi być osobą, która wciąż przypomina o zaległościach. Czy to mailowo, czy telefonicznie kontakt z zawodnikami/rodzicami w celu zebrania należności nie należy do przyjemnych obowiązków. A przecież bez tego ciężko utrzymać klub. Na szczęście to zadanie w prosty sposób można przenieść do systemu wprowadzając w klubie platformę taką jak SzybkieSkładki.pl. System sam zajmie się przypominaniem, a Ty będziesz w stanie skupić się na tym co naprawdę ważne jest dla klubu.

4. Kontrola i transparentność

System online zapewnia dostęp do wszystkich danych na każdym urządzeniu podłączonym do Internetu. Dzięki temu zawsze masz pod kontrolą to co dzieje się w Twoim klubie. Wygodny podział na sekcje umożliwia podgląd stanu należności dla poszczególnych zawodników. Koniec zgubionych wpłat i dochodzenia czy ktoś opłacił składki czy nie – wszystko widać w gotowych zestawieniach.

5. Pełna zgodność z RODO

Wokół RODO zdążyło już narosnąć wiele mitów, a z informacji dostępnych w Internecie ciężko samemu przygotować klub tak, aby spełniał wszystkie wymagania. Jeśli chcesz mieć pewność, że podczas zapisów, a potem w trakcie sezonu dane zawodników będą należycie przetwarzane system online jest pewnym i wygodnym rozwiązaniem. Zapewnia pełną zgodność z przepisami i jest przygotowany na wypadek kontroli. Nasz system – SzybkieSkładki.pl dodatkowo dba, aby wszystkie informacje były przedstawione w sposób przyjazny i zrozumiały zarówno dla zawodników/rodziców jak i administratora klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *

Szybkie Składki Sp. z o.o. jest beneficjentem:

  • grantów na realizację projektów rozwojowych ze środków RPOWP 2014-2020:"Marketplace integrujący dostawców dla klubów sportowych", "Systemu zbierania mikro-wpłat, umożliwiający stałe i sprawne uzyskiwanie dodatkowych dochodów przez organizacje typu NGO"
  • grantu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację projektu „Opracowanie nowoczesnych metod wprowadzania i przetwarzania danych, automatyzujących pozyskiwanie środków finansowych przez organizacje NGO/3-Sektora, w tym kluby sportowe w oparciu o metody sztucznej inteligencji” z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014 – 2020 Działanie 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”